Receptas liberalams: remontuokite vaikų darželio grindis

Didysis penktadienis – sielos apsivalymo ir namų tvarkymo diena, belaukiant pokyčių. Galima šią dieną dvasingai kalbėti apie velykinių avinėlių ganiavą, o galima kalbėti ir apie mažutėlius. Šiuo atveju, ne bibline prasme, o tiesiogine: apie mažuosius klaipėdiečius, kuriais deramai nepasirūpina Klaipėdos miesto savivaldybė. Tėvai net nežino, kad veda vaikus į darželius, kurie teikia nelegalias paslaugas – dirba neturėdami higienos paso.


Be jo uostamiestyje kažkokiu būdu veikia net 5 valdiškos ir 3 privačios švietimo bei ugdymo įstaigos: vaikų lopšeliai-darželiai „Želmenėlis“ ir „Obelėlė“, taip pat – Vydūno gimnazijoje, „Smeltės“ progimnazijoje ir Vitės pagrindinėje mokykloje įrengtos priešmokyklinės grupės. Ne ką geriau ir privačiose įstaigose, kurioms savivaldybė už kiekvieną vaiką per mėnesį moka po 100 Eur. Nežiūrint tokio dosnumo privačiam verslui, elementarių reikalavimų nesusitvarko viešosios įstaigos „Children’s International Bilingual Academy“, Klaipėdos tarptautinė talentų mokykla bei „Universa Via“ tarptautinė mokykla.

Net paviešinus šią informaciją, Klaipėdos valdantieji liko jai abejingi, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdžio metu pasigirdo net kaltinimai tėveliams ir darželių vadovams bei profesinių sąjungų atstovams, kodėl jie kreipiasi dėl to, kad lūžta grindys sporto salėje į žiniasklaidą, kodėl neduoda ramybės politikams, drįsdami ateiti į posėdį ir tokiu būdu trikdyti šventą posėdžio ramybę. Jeigu šie politikai bent kiek nutuoktų apie politikos efektyvumą ar viešuosius ryšius, jie tik džiaugtųsi, kad pati problema atėjo pas juos ir prašosi išsprendžiama. Tačiau jie pasirinko kitą kelią – apsimesti, kad šios problemos nėra. Nieko nuostabaus: oranžinėje migloje skendinti Klaipėda mato tik vasiukiškai didingus planus, per kuriuos neįmanoma įžiūrėti mūsų mažųjų ir jų darželių supuvusių grindų. Klaipėdos prioritetai – du keliai į Girulius, vienas iš jų su turbo sankryža, Girulių miško kirtimai automobilių stovėjimo aikštelėms, į niekur nevedantis besikilnojantis Bastionų tiltas. Dar – grandiozinis stadionas prie Jakų žiedo – ir aplink jį  – viešbučiai ir prekybos centrai.

Ir dar – tuščias dūzgenimas viešojoje erdvėje: kodėl iš Klaipėdos bėga žmonės, kaip į Klaipėdą pritraukti jaunimą, kaip atgaivinti senamiestį.

Mano receptas valdantiesiems paprastas: pradėkite nuo darželio grindų remonto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *