Lietuvos šimtmečiui Klaipėdoje – užmaršties juokas ir užmaršties muzika

Šioje nuotraukoje matome Klaipėdos vasaros koncertų estradą. Ji buvo reikalinga Klaipėdai ir klaipėdiečiams tada, prieš tris dešimtis metų, Ji reikalinga ir šiandien. Kodėl to nesupranta Klaipėdą valdantys liberalai, parengė dalyje jos vietą teniso kortams? (Nuotrauka iš Valentino Greičiūno archyvo)

Artėja Lietuvos valstybės šimtmetis. Ką jam siūlo Klaipėda? Klaipėdos Kultūros ir ugdymo departamento direktorė Nijolė Laužikienė mano, kad ir mieste turėtų atsirasti kažkoks ženklas, pažymintis šią svarbią Lietuvai datą.

 „Pasikalbėjome,- sako jinai,- kad nebereikėtų mieste monumentalių skulptūrų. Norėtųsi kažko šiuolaikiško, nes gyvename modernioje epochoje”.

Ir nusitaikė į visokių ženklų kupiną Danės skverą. Jos nuomone, čia prie „Arkos“, kryžiaus, jau esančių skulptūrų, fontano, vaikų žaidimų aikštelės, treniruoklių ir numatomo Velnio rato dar reiktų „ reljefų, apželdinimų ar mažųjų skulptūros elementų”.

Aišku, tame „tankiame“ skvere, galima vietos rasti ir kitoms vizualinėms šiukšlėms.


Lietuvoje vienas pagrindinių Lietuvos šimtmečio minėjimo renginių bus Dainų šventė. Kodėl gi pagrindinės Klaipėdos kultūrą formuojančios, reformuojančios ir deformuojančios damos žvilgsnis nekrypsta į Klaipėdos vasaros koncertų estradą – vietą, kurioje turės skambėti tautiška giesmė? Vietą, kurioje vyko pirmieji Sąjūdžio mitingai Klaipėdoje. Vietą, kurią liberalų valdžia ignoravo metų metais.

Kodėl? Vienareikšmio atsakymo nebus. Gal Dainų šventės konkuruoja su Mero šeimos rengiamais Džiazo festivaliais? Šie festivaliai patenka į reprezentacinių miesto festivalių sąrašą, o Dainų šventės nepatenka. Ir finansuojami Džiazo festivaliai beveik dešimt kartų dosniau, negu Klaipėdoje vykstančios dainų šventės. Nes jos, pasak savivaldybės išminčių, nėra festivaliai. Galbūt Dainų švenčių repertuaras pernelyg lietuviškas šiame uostamiestyje, kurį valdo liberalai, sudarę koaliciją su Rusų aljansu (Tomaševskio bloku). Matyt, aljansui labiau prie širdies „Ruskije baki“ koncertai, o liberalams – tatuiruočių festivaliai.

O gal yra ir visai kita – proziškesnė, žemiškesnė, labiau apčiuopiama priežastis – verslo interesai, besikėsinantys į viešąsias erdves?

2011 metais Klaipedos poilsio parkas buvo sutvarkytas už Klaipėdos savivaldybės ir Europos sąjungos lėšas. Tuomet savivaldybė įsipareigojo 5 metus nekeisti parko ir Vasaros estrados teritorijos paskirties. 5 metai praėjo ir liberalai vėl žiojasi skanaus Vasaros estrados kąsnelio.

Ar ne todėl 2011 metais Klaipėdos liberalai likvidavo UAB „Poilsio parkas“, kad šiandien galėtų Vasaros estradą ir kitą buvusį šios įmonės balanse nekilnojamąjį turtą pasidalinti su „investuotojais ” ar sudaryti koncesinius verslo susitarimus?

Šis klausimas nėra nei atviras, nei retorinis. Liberalai rengia Vasaros koncertų estrados modernizavimo, t. y. – nugriovimo planus. Jeigu mes nesusitelksime, juos Lietuvos šimtmečiui ir įgyvendins. Liks tik Laužikienės apželdinimai ir reljefai po Arka…

Kaip rašė liberalių pažiūrų filosofas Leonidas Donskis, Klaipėdoje ima skambėti užmaršties juokas ir užmaršties muzika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *