Liepų 11: nemokamas teatras

Pernai, jau po pirmojo Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdžio, supratau, kodėl trečiasis pagal dydį Lietuvos miestas net aštuonerius metus sėkmingai išgyveno be dramos teatro. Mat kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį nemokami spektakliai vyksta savivaldybės pastate Liepų gatvė 11. Čia nuo devintos ryto posėdžiauja savivaldybės taryba. Gudresni klaipėdiečiai žino, kad šį spektaklį galima stebėti internetu (nuoroda yra savivaldybės tinklalapyje).

Smalsesni net gi išdrįsta ateiti į salę, kur įsitaisę galiorkoje šalia žurnalistų gali vyksmą stebėti gyvai. O aktyviausieji sugeba pasisakyti iš „Klaipėdiečių tribūnos“. Na, ta tribūna, tiesa sakant, ne – Hyde parkas. Ir prieš lipant į ją, tenka iš anksto registruotis savivaldybėje, pasiskelbiant savo tikrą vardą ir pavardę bei kalbos temą. Tiesą sakant, kadangi šioje tribūnoje pasirodo ne profesionalai, o paprasti miestelėnai – tai jų pasirodymai – patys įdomiausi. Žmonės jaudinasi lipdami į garbingą tribūną, net sutrinka. Tik ne todėl, kad juos tarybos nariai labai atidžiai klauso, o atvirkščiai – nuo atvirai demonstruojamo pasisakymų neaktualumo jiems. Ypač, kai kalbama apie tai, kad nusikalstama griauti Klaipėdos koncertų vasaros estradą ar būtina uždrausti naujų alkoholio prekybos vietų atsiradimą per šventes mūsų miestelyje. Na, „Švyturys” Klaipėdos valdantiesiems jau tapo atskira religija: į “Švyturio” arenos tvartą ketinama uždaryti Dainų šventes, nugriovus Vasaros estradą; o šlapimo spalvos alaus palapinėmis išsilieja Ir Džiazo festivalis, ir Jūros šventė.

Po Klaipėdiečių tribūnos ateina metas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos trupei. Didžioji dalis spektaklio vyksta vangiai ir nuobodžiai, nes 23 tarybos nariai, sudarantys valdančiąją daugumą – marionetės. Tai – liberalų sąjūdžio, Rusų aljanso (Tomaševskio blokas), Tvarkos ir teisingumo bei Socialdemokratų partijos nariai. Ką jos gali: tik pagal komanda, be jokios veido išraiškos kilstelėti ranką – UŽ. Už tai, ką pateikė verslas ir sukramtė savivaldybės klerkai. Kartais atrodo, kad net ranka pakyla ne jų pastangomis, o Tėtėi Karlui trūktelėjus už virvelės. Kartais trūktelėjimas melodramatiškai palydimas trimito garsu.

Opozicijos solinės partijos būna įdomesnės. Nes šis aštuonetukas, susidedantis iš visuomeninio komiteto Puteikis Plius, Tėvynės sąjungos ir vieno Rusų partijos atstovo, yra dramos aktoriai. Ką jie gali? Aploti nuvažiuojantį traukinį. Na, dar, nusišluosčius ašaras pamojuoti pavymui balta skepetaite. Visa tai daryti reikia maksimaliai išraiškingai, tikintis, kad pastebės žurnalistai ir aprašys ne tik valdančiųjų languotus Burbery švarkus ar miegojimą posėdžio metu.

Artimiausias spektaklis –kovo 31-ąją. Trukmė – ilgesnė nei pačios “Karalienės Luizės” – iki 8 valandų. Dėl kainos. Vis dėl to, suklydau, sakydama, kad tai – nemokamas spektaklis. Ši demokratijos parodija apmokama mūsų visų pinigais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *