ATOMINIAI GIRULIŲ SKAUTAI

Magistralinis kelias su turbo sankryža tiesiamas į Girulius, nes: bus gabenamas atominis reaktorius. Tik Klaipėdos valdžia dar nežino, į kurią elektrinę – Visagino ar … Astravo. Taip pat šiuo keliu iš dujų terminalo dujas veš dujovežiai (nors terminalas yra visai kitoje pusėje). Dar bus vežami didžigabaričiai uosto kroviniai. Nors jiems jau nutiestas kelias pietinėje uosto dalyje. Dar važiuos gaisrininkai gesinti degančio Girulių miško. Nors gal nebus ir ko gesinti, nes prie to kelio į Girulius bus iškertama 10 ha miško penkioms automobilių stovėjimo aikštelėms. Gal jose bus aušinami tie nelaimingi reaktoriai ar perkaitusios nuo sukto mąstymo liberalų galvos?


Skautų g. kvartalas skautai

O čia jau pradeda aiškėti tikrosios vadinamosios Pamario gatvės turbinimo priežastys: kad nebūtų spūsčių vasaros mėnesiais. Ar tikrai dėl dviejų vasaros mėnesių reikia aukoti apsauginės zonos rekreacinį mišką? Juk šiuos metus Klaipėdos savivaldybė paskelbė Darnaus judumo metais. Tokiais metais kirsti mišką stovėjimo aikštelėms – dviguba nuodėmė. Juk galima perorientuoti visą Klaipėdą važiuoti į pajūrį dviračiais, galima išnaudoti nemokamą automobilių aikštelę prie „Studlendo“, pasiūlant svečiams čia palikti automobilius ir persėsti ant nuomojamo ar savo dviračio. Net atsiranda unikali galimybė pagaliau įdarbinti „Park and Ride“ aikštelę prie miesto ligoninės. Galima ir visuomeninį transportą panaudoti: per pusę sumažinti važiuojančio į Girulius miesto autobuso bilieto kainą.

pamario kelias

Pamario g.

Galima. Bet Klaipėdos valdžiai reikia kitko. Reikia visais metų laikais patogaus ir prabangaus kelio į Girulius. Ir šį uždavinį jie vadina strateginiu. Nes  Giruliuose gyvena skautai ir skraido žuvėdros… Ak, kiek romantikos… Skautai gyvena garsiojoje Skautų gatvėje, kurią neteisėtai užsitvėrė šlagbaumu ir dar sargą būdelėje pasodino, kad nestrateginiai bomžai nelandžiotų. Kur gi atveda milijonus kainuojantis kelias? Prie pat kito, dar prabangesnio kvartalo, kylančio buvusios „Žuvėdros“ pionierių stovyklos vietoje.

Mums sporto aikštelės, bėgimo takai,

Juk mes – laimingiausi pasaulio vaikai…

Kažkada skandavo čia, už poros šimtų metrų nuo jūros buvusioje stovykloje pionieriai. Pionierių neliko. Juos pakeitė skautai. Atominiai Girulių skautai.

zuvedra

Naujas kvartalas „Žuvėdros” pionierių stovykloje

PAJŪRIO MIŠKU ROPOJA ATOMINĖ ŠMĖKLA

Girulių gyventojai sunerimę: Klaipėdos savivaldybė paskelbė esą gavusi nurodymą pasirengti galimam krovinių gabenimui į Visagino atominės elektrinės statybas, todėl reikės nutiesti platų kelią ir iškirsti beveik 10 hektarų miško.

Šiuo metu Klaipėdos mieste palei pajūrį driekiasi siauras asfaltuotas kelias. Šalia jo išsibarstė paplūdimiai, taip pat nedidelės gyvenvietės – Melnragė, Giruliai, Karklė.

Daugiau skaitykite:

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/pajurio-misku-ropoja-atomine-smekla.htm

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *